A Sellők

Mit fejeznek ki: Titkokat tudnak.  Kívánságot is teljesítenek (Ha velük van az Aranyhaluk)

A Sellők tanult hölgyek, és sok titkot tudnak. A hajósok szerint, akik beszéltek velük. Azt állítják, hogy még a Város titkos történetéről is tudják, hol van. Egy aranyló bőrű herceget faggattak ki. A nőies bájukkal, hatottak rá. Más titkokat is tudnak, a Város Titkos Történetéről és Térképről.

A Sellők esetében, mindig az a leggyakoribb kérdés, hol laknak. Hát, a legendák szerint. Görögország vizeiben, van egy az Olümposzi sziklákból épült kastély, és igen, összekapcsolják Őket, Poszeidón és más görög isteneknek. A hajósok szerint, Zeusz a villámok és viharok Istene vigyáz rájuk. A hajókat, nekicsapja a szikláknak, és korallzátonyoknak. De vannak, akik azt állítják, a Sellők az Istenek lányai, és azért van, uszonyuk, ne lehessenek senkiéi. Csak akkor, ha az Apjuk hozzáadja feleségül valakihez, és leveszi róluk, ezt a varázslatot.

 Imádják a vízililiomot.

Állatuk:

Aranyhalak és Delfinek

Az Aranyhal kívánságot teljesítenek. A Delfinek, ha a Sellők megkérik őket, elkísérik és útbaigazítják a hajósok hajóját.

A Szírének

Mit fejeznek ki: A titok terjedését akadályozzák, Nőket lopnak, ezt jelképezik. 

A Szírének, még az ősi időkben, versenyre léptek a Múzsákkal. De van egy legenda, miszerint, a múzsák Démétert szolgálták. Ezért Déméter, segített a Múzsáknak, és megátkozta Őket. Így, ezt a Szírének, már nem tudták elmondani senkinek, nem volt rá idejük.  Viszont Ők, ezt nem felejtették el, és nem bocsájtották meg Déméternek sohem. A Perzsa öböl menti szigeteknél elrejtőztek. Az átok által átváltoztatva, éltek, és vártak, félig ember és félig madár formájában. 

  Ez az  átok, az, ami sújtotta őket. Így nyerték el a büntetésük, az új, alakjuk formájában.  Az idő folyamán, több kultúrában is ábrázolták Őket. Ezekben az ősidőkben (mások ie. roma időként nevezik), készültek róluk, a Szobrok. Lásd, mint Egyiptomban és Perzsiában. Ezekben az időkben, a Szirének, miközben páran ugyan látták őket, és beszéltek is velük. Ezeknek az embereknek, az elmesélt történetei szerint. Készítették el, a megátkozott, új félig madár félig ember alakjukról mintázott, szobrokat. 

A Szírének idővel, viszont, megtudták azt, amit akartak. A Perzsa öböl menti területen, ki is tudna, rajtuk segíteni, és feloldani az átkot. Ekkor, meg is ismerkedtek, a Dzsinnekkel.  De a Dzsinnek, csak a lámpásukat szolgálták híven. Akkor, amikor épp a Dzsinnek, nem a lámpásuk Tulajdonosának kívánságait teljesítették.  A Dzsinnek, ezekben az időkben is, azon gondolkoztak, hogyan tehetnének szert, nagyobb hatalomra. Arra, amerre, a lámpás el szokott rejtve lenni, vagy a későbbiekben, majd amerre esetleg fellelhető lesz. Mert, úgy gondolták, általában, ezeken a helyeken, időnkét a lámpás, sűrűbben is előfordulhat. Ezeken, a helyeken, építették ki, a kapcsolataikat. Azért, hogy majd, minél hamarabb. Újra, csak az Övék lehessen a lámpás, és az általa nyújtott hatalom. Hogyan is, gondolkoztak volna másképpen, a Dzsinnek. Így, ezt tették, és ezen, gondolkoztak, minden szabad idejükben.

A Szírének mikor végre megtalálták, a Dzsinneket.

Köztes történet

A Dzsinnek, feloldották ugyan a Szirénekről az átkot.  De, mielőtt a félig madár félig ember, formából visszaváltoztatták volna Őket, gyönyörű Szirénné. Mivelhogy a Dzsinneknek, a régi öreg lelkük miatt, ezért, a hosszú idők alatt. Tapasztalataiknak köszönhetően, nagy történelmi tudásra tettek szert. Így a Dzsinnek, ismerték a legendákat is.  A legendák történeteinek, azt a részét is. Minek is köszönhették, a Szirének, Déméter büntetése miatti, szörnyalakjukat. Azért, amiért leánya elrablását, nem akadályozták.  Azt a legendát is ismerték a Dzsinnek, hogy a Szirének a Sellőkre hasonlítottak. Továbbá azt is tudták, hogy a Sellők titkokat tudnak.  De az ókori Szirénekre, az volt a jellemző, bölcsek és vonzók, voltak. Ezért, egyszer, ha majd, valamelyik az Arábiai uralkodókhoz kerül, talán a lámpás. Így a Dzsinnek, azt ígérték meg a Szirénekkel, az átok feloldásáért cserébe: „Álljanak a Sötét oldalra, és Ő parancsaik által segítsenek nekik, a Nők elrablásában.  Hisz, úgyis haragszanak Déméterre. De ne csak az egyenes-ágú leszármazottjaira haragudjanak. Hanem innentől kezdve, akiket a Dzsinnek megjelölnek, a háremhölgy névvel ellátva. Rabolják el nekik, a Szírének.  De még azt is megígértették a Szirénekkel, segítsenek abban is, mivel most már, úgyis a Sötét oldalhoz tartoznak. A Sellők, a fényesség oldalán állnak, így, úgyis a Szirének ellenségei lesznek, ettől a naptól kezdődően.  Énekük, csábos hívogató hangjával törjék, a szikla szirteknek vezetett, hajókat rommá. De a harmadik ígéret pontosan, így szólt.  Azért, hogy a Sellők ne tudják elmesélni a Titkokat. Ebben, akadozzák meg őket a Szírének. De főként arra figyeljenek, a Város Titkos Történetét el ne meséljék. Ha a Sellők ezt megtették, eredjenek a titok Tudójának a nyomába. Majd, bármi áron, akadályozzák meg a titok elterjedését.”

A Kutatók a Régészek és a Tudósok

A Nagy teológusok azt fejtegetik. A Láthatatlan Titkos Várost vajon milyen módon lehetne láthatóvá tenni. Felfedni, kiásni, vagy megtalálni. A régészek mindig is büszkén vállalták, Ők Kutatók. Még akkor is. Ha mások, örültnek tartanak egy olyan embert. Aki, egy holtest mellet van inkább egész nap, mint egy valóságban élő személlyel.


A Kutató és a Régész ásatása

Köztes történet

Egyes kutatók csoport, elkezdte kutatni a Titkos Várost. De most, nem is ez a lényeg.

 Hanem, miközben kérdezősködtek, és érdeklődtek. Elmesélte, egy jósnőnek tűnő, idős Nő. Hát azt ugyan nem tudja, hol van a Titkos Város Története. De, tud egy helyet, ahol mindig különös dolgok történek. Ha ott keresnek, biztos találnak is. Még ezekkel a történetekkel kapcsolatban is, furcsa, ám bár, számukra érdekes dolgokat. A Kutatók ezt is tették. Elmentek erre a furcsa helyre, és itt, egy ásatást nyitottak. Ahogyan keresgélnek, áskálódtak. Egyszer csak, találtak, egy nagyon furcsa csontvázat. Melynek szemfogai, mint a farkasnak, hatalmasok voltak. De ez, nem egy farkas, hanem egy, ember volt valaha. A nyakába akasztva, és egy aranylánc, aminek a foglalattában. Egy ismeretlen eredetű, Hold alakú, kő volt. De úgy világított, mint maga a Hold.

-          A pitypangba

Kiáltott fel a Kutató férfi. A Régész Nő egyszer csak, megfogta. Azért, hogy felemelje a nyakláncot.

  De ezután, egy nagyon különös dolog történt. A Régész Nő, miután megérintette, a Vérfarkas nyakláncot. Amikor, újra eljött a Telihold. Egyszer csak, elkezdett a karja kiszőrösödni, és átalakult egy Vérfarkasnak. Egész éjszaka vonyított, mint a Farkasok, és csak a háborún járt a feje. Átkozta magában azt, hogy miért nem tiszta a föld. Később, hajnalban, visszaalakult. Elmentek a Jósnőhöz újra. Ekkor a Régész Nő, elmesélte, hogy nagy a baj.

A Jósnő azt mondta Neki: 

-   Van egy Alkimista a Pap. De Ő, bár messze lakik. Viszont, biztosan tud segíteni.

Elmentek az Alkimistához. Aki, hosszasan elbeszélgetett a Történész Nővel. Ezt követően, adott Neki egy fiolát. Amin, egy Vérfarkas képe volt. Miután a Kutató Nő, az elixírt megitta. Többé, már nem alakult át.


Az Alkimista a Pap és az Elixír

WS LAP szerinti,  jelentések leírása

Milyen érzést fejez ki: Realitás. 

(Az Alkimista és vagy külön az Elixír is)

Úgy is, kifejezhetnénk. Ő az a Karakter, akitől felvilágosítást kapsz. Így megérted, azokat a kérdéseket. Így, átlátod, látod a tanulságot. Végezetül, Te reálisan nézed, a Világot.

Hogyan jelenik ez meg, a való világban, a Bibliai tanításoknál: „Aki megérti a Bibliát, minden kérdésére megkapja a választ.”

Elixír jelentése: Az Alkimista gyógyírt add: Ez jelképezi az Elixír.

Ikon használata: Az Alkimista a Pap, nélkül is használható, az Elixír, az összképen. 

Általában, arra használatos az Elixír. Amilyen, ábra van rajta, vagy amilyen, az üvegcse alakja.

WS LAP MAGYAR 

WS PAGE ENGLISH